Dynamic Server Side Validation

For example user has a file quota limit. And there is a record about user’s file quota on db. can we get and set this value to server side validation “Max Total File Size” Value? can server side input validation value be dynamic and how to?

yapabilirsin tabıkıde

<input type="file" class="form-control-file" multiple id="input3" name="input3" aria-describedby="input3_help" dmx-bind:data-rule-maxsize="xxxxx">

xxxxx yazan yere databaseden gelen degeri basabilirsin .

database’den gelen verileri kullanmak istediğin zaman istediğin özelliğin başına aşağıda belirttiğim şekilde ekleme yaparsan databaseden gelen tüm verileri basabilirsin .

dmx-bind:

Bu ama server side validation değil. Ben server action steps >Globals > $_POST>input1 > Max Total File Size dan bahsediyorum. Bu mümkün mü?

tabi yapabilirsin .
örnek hazırlıyorum .

tabiki bunu benzer şekilde server action paneldeki validator ile de yapabilirsin.

serveraction burada hangi adımdan önce yapmalıyım? Mantığım şu: kullanıcının kotası var. kullanıcı dosya yüklüyor dosya ismini dbye kaydediyorum ve db bana id veriyor. bu id ile dosyayı yeniden adlandırıyorum. video dosyasının ffmpeg ile süresini alıyorum ve dbyi güncelliyorum.

burada neden repeat kullandın aynı anda birden fazla mı dosya yukleyeceksın ?

evet

birden fazla dosya yukledıgın ıcın repeat içerisinde dosya boyutunu alabilirsin ve sana attığım örnekteki gibi bir koşul kullanabilirsin . yani döngü içerisindeyken istediğin işlemleri rahatlıkla yapabilirsin .

Ancak birden fazla olacağı için repeat içerisine alman gereken ‘post file’ olmalı .

Teşekkürler. Wappler gerçekten tek kelime ile harika.

1 Like

Emin ol şuan daha çok başındasın daha nelerin yapıldığını hayal bile edemezsin . :+1:

Takıldığın bişe olursa özelden de yazabilirsin ben hergün buradayım .